Chleb bez mąki to jest mój absolutny hit. Pozostaje świeży przez kilka dni i smakuje wybornie!
Powiem Wam szczerze, że długo szukałam idealnej kompozycji na mój chleb bez mąki. Cały czas mi czegoś brakowało. Albo czegoś było za dużo. Jestem pewna, że jak wypróbujecie ten przepis to ten chleb bez mąki na stałe wejdzie w poczet Waszych wypieków. Będzie mi wtedy bardzo miło. A można go upiec i jest smaczny przez kilka dni. Jego sekretem jest twaróg – to tego składnika mi niegdyś brakowało. Dzięki temu jest miękki w środku, a skórka pozostaje chrupiąca. Mój chleb bez mąki zawiera same zdrowe składniki, zawiera dużo błonnika i makro i mikroelementów. Sam w sobie jest świetnym posiłkiem – a jak dodacie warzywa lub fajną pastę to już poezja smaku. Ciekawe czy Wam też będzie tak smakować.
Składniki na chleb bez mąki:
250 g zmielonych migdałów
4 jajka
250 g tłustego twarogu
150 g siemienia lnianego
100 g ziaren słonecznika
100 g otrębów owsianych
1 łyżeczka soli
1 łyżeczka proszku do pieczenia
2 łyżeczki nasion chia
2 ząbki czosnku
Przygotowanie:
Ziarna słonecznika możesz utłuc w moździerzu na mniejsze kawałki. Połącz je z migdałami, siemieniem lnianym, otrębami, solą i chia. Dodaj również proszek do pieczenia. W osobnej misce zmiksuj jajka razem z twarogiem. Czosnek przeciśnij go przez praskę i dodaj do jajek. Nastaw piekarnik na 180 stopni. Formę do pieczenia chleba wyłóż papierem. Przełóż ciasto na chleb do formy i piecz w piekarniku 45 minut. Następnie zmniejsz temperaturę do 160 stopni i piecz jeszcze kolejne 45 minut.

Przyznajcie, jest coś magicznego w pieczeniu własnego chleba. Dajcie znać w komentarzach jak poszło wam pieczenie!
Spróbujcie tego wypieku wraz z pastami do pieczywa.
Zajrzyjcie też na mój instagram @darialadocha.
Monika G
10 kwietnia 2020Chlebek wyszedł “pyssssznie”
Fajny smak… i ta skòrka…mmm delicious !!!
anioolek
19 kwietnia 2020Pani Dario,chleb rzeczywiście pyszny! Dziękuję za przepis! Nie mam dostępu do polskiego twarogu ale próbowałam z różnymi tłustymi serkami. Pycha 🙂 Zwykle chleby bez mąki są ciężkie i szybko suche. Ten można jeść ze smakiem przez kolejne dni 🙂
Aneta
24 kwietnia 2020Chleb jest idealnie skomponowany. Smaczny, zdrowy i co ważne jadłam go 6 dni i smakuje tak samo jak pierwszego dnia:) Dziś zjadłam ostatnie dwie kromki i za chwile robię kolejny:))
Uwielbiam Twoje przepisy i często z nich korzystam…
Dziękuje 🙂