ikona-szukaj-duza
ikona-ulubione
ikona-szukaj-biala
ikona-ulubione-bialaikona-wishlist-biala

Filozofia

DOBRE samopoczucie, ENERGIA do działania, SIŁA do wychowywania rodziny, CZAS dla bliskich i przyjazna kobiecie SYLWETKA to cele, które są filarami mojej filozofii żywienia. Nazywam się Daria Ładocha. Wiem co mi szkodzi i czego unikać. Kilka lat temu zrobiłam sobie testy na nietolerancje pokarmowe i cała prawda o mojej, spersonalizowanej diecie wyszła na jaw. Zmieniając nawyki żywieniowe, zmieniłam całe swoje życie na lepsze. I być może brzmi to dość banalnie, ale jest prawdziwe. Tylko indywidualne podejście do tematu żywienia może całkowicie odmienić codzienność. I obalam tu mit na temat zdrowego żywienia. To co jest zdrowe dla jednej osoby, niekoniecznie służy drugiej. Wolę używać terminu świadome żywienie, którego można spokojnie nadużywać w odniesieniu do kodu metabolicznego danej osoby. Moją świadomość w zakresie odżywiania obudził Paul Pitchford swoją publikacją "Odżywianie dla zdrowia" - to dzięki niej zaczęłam patrzeć na swoje zdrowie i życie znacznie szerzej.

Od zawsze miałam bzika na punkcie zdrowej żywności, wymyślałam przepisy, których nie mogłam odnaleźć w książkach kulinarnych czy poradnikach internetowych. Muszę unikać nabiału i glutenu, mięsa nie lubię. Są to 3 podstawowe grupy składnikowe stosowane w potrawach przyrządzanych w Polsce. Dlatego ten blog jest inny. NISZOWY! Zachęcam ludzi do gotowania potraw, w których nie nadużywa się elementów, na które większość z nas ma NIETOLERANCJE POKARMOWE wynikające z nadużywania ich od dziecinnych lat. Do tego zawsze głośno powtarzam, że lubię być szczupła i chcę taka pozostać jedząc sycące potrawy, które wzmacniają mój organizm. Chcę jeść je codziennie, a nie od święta, dlatego ich przyrządzenie nie może zabierać mi więcej czasu niż zabawa z ukochanym dzieckiem.

Ten blog nie jest dla wszystkich - jest wiele osób, które nie wyobrażają sobie życia bez spaghetti, pizzy czy schabowego. Ja też czasem mam swoje małe odstępstwa od normy. Ale w duszy wierzę, że w Polsce jest coraz większa świadomość tego, co na prawdę służy naszemu zdrowiu i jak ważna jest dieta w walce z chorobami cywilizacyjnymi. Wierzę, że Mamałyga pomoże Wam na starcie w transformacji nawyków żywieniowych. Nawet jeśli nie będziecie ze mną gotować, możecie podglądać....

magnifiercrossmenuchevron-down